Niezależny Związek Harcerstwa "Czerwony Mak" im. Boh. Monte Cassino » NZH „Czerwony Mak” w ramach prowadzenia działalności w zakresie podtrzymywania tradycji narodowej prowadzi Harcerską Izbę Pamięci Narodowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz organizuje wyprawy na cmentarze polskich żołnierzy na całym świecie. Bierze też udział we wszystkich obchodach rocznic związanych z historią Ojczyzny tak w kraju jak i poza jej granicami. Podczas wszystkich wyjazdów promujemy miasto i gminę Skawina. W zakresie wypoczynku młodzieży organizuje się letnie i zimowe obozy oraz obozy wędrowne. Zajmuje się też upowszechnianiem kultury fizycznej poprzez organizowanie imprez o charakterze sportowym. Upowszechnia wśród młodzieży wiedzę o świecie otaczającej przyrody i kształtuje zachowania proekologiczne. Stara się stwarzać warunki sprzyjające promocji i ochronie zdrowia oraz przeciwdziałać patologiom społecznym. Współpracuje z innymi organizacjami prowadząc działania na rzecz dzieci specjalnej troski oraz niepełnosprawnych.

Betlejemskie Światełko Pokoju 2017

Betlejemskie Światło Pokoju

Zakopane

 

Harcówka

 

Skawina Rynek

 

Kraków Centrum Operacji Lądowych Dowództwo Komponentu Lądowego

 

Kraków Starostwo Powiatowe

Skawina Kościoły Parafialne

 

Dwunastoletni Tobias Flachner z austriackiej gminy Hochburg-Ach w tym roku 24 listopada zapalił w Grocie Narodzenia Światełko Pokoju. Tobias uczęszcza do klasy drugiej gimnazjum, jest młodym strażakiem, a w przyszłości chciałby zostać rolnikiem, w związku z czym już teraz pomaga w pracy na farmie swoich rodziców.

„Betlejemskie Światło Pokoju” do Polski pierwszy raz dotarło 27 lat temu w 1990 roku. Do Skawiny Światełko przybędzie w dniu 17 grudnia około godziny 4 nad ranem. My Harcerze „Czerwonego Maku” przywozimy Je po raz 24-ty.