Betlejemskie Światło Pokoju

 • BŚP COLąD

  BŚP COLąD

  Centrum Operacji Lądowej – Dowództwo Komponentu Lądowego


 • Betlejemskie Światło Pokoju 2021 Skawina

  Betlejemskie Światło Pokoju 2021 Skawina

  Betlejemskie Światło Pokoju 2021 – Jak co roku dzięki harcerkom i harcerzom NZH “Czerwonego Maka” Światełko dotarło do Skawiny.


 • Betlejemskie Światło Pokoju 2021

  Betlejemskie Światło Pokoju 2021

  Betlejemskie Światło Pokoju 2021 Motto tegorocznej kampanii – “Siej pokój – zbieraj sprawiedliwość”. Kolejny raz z powodu pandemii żadne dziecko z górnej Austrii nie mogło udać się do Ziemi Świętej do Groty Narodzenia. Zadania tego podjęła się dziewięcioletnia Rianna Danho z Palestyny.     Poraz 35-ty do Austrii Światełko przetransportowano liniami lotniczymi Austrian Airlines a 20 listopada 2021r  na lotnisku w Wiedniu przejął je 11-sto letni Tobias Nussbaumer a następnie przewiózł do Suhl  i zapalił podczas audycji telewizyjnej. Chłopiec z Kirchham, uczęszczający do drugiej klasy Nowego Gimnazjum w Vorchdorf został w tym roku wybrany jako dziecko przekazujące Światełko z powodu swoich zasług jako młody strażak. Tobias uczestniczył już w dystrybucji Betlejemskiego Ognia Pokoju w swoim rodzinnym mieście.     „Betlejemskie Światło Pokoju” do Polski pierwszy raz dotarło 30 lat temu w 1990 roku. W dniu 12 grudnia Światełko Pokoju przybyło do Skawiny.  


 • Betlejemskie Światło Pokoju 2020

  Betlejemskie Światło Pokoju 2020

    Betlejemskie Światło Pokoju 2020 Mottem kampanii na rok 2020 jest: „Pokój pokonuje granice”. Mały, wrażliwy płomień z Betlejem łączy nas pomimo odległości i zawsze łączył nas ze wszystkimi ludźmi w różnych krajach, w których płonie Światło Pokoju. Dziewięcioletnia Maria Khoury z Betlejem 16 listopada zapala „Światło Pokoju” w grocie narodzin Jezusa.   Ponieważ żadne dziecko z Górnej Austrii nie mogło zostać nominowane do podróży do Ziemi Świętej z powodu ograniczeń w kontaktach, dziewięcioletnia Maria Khoury z Betlejem zapaliła symbol Bożego Narodzenia w grocie narodzin Jezusa. Uczennica z rodziny chrześcijańskiej z wielką radością podjęła się tego zadania: „Moja rodzina i ja jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią austriackiej tradycji Bożonarodzeniowej w tym roku”. Kamerzysta Walid Kamar z Jerozolimy, którego rodzina towarzyszyła kampanii od samego początku, przywiózł „Światło Pokoju” z Betlejem do Tel Awiwu, aby przekazać je oficerowi ochrony Austrian Airlines Wolfgangowi Kerndlerowi. Pomimo bardziej rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, Światełko udało się przywieźć do Austrii w ognioodpornej specjalnej lampie, gdzie przekazano je do regionalnego studia ORF Górna Austria w Linzu. Ze względu na obecną sytuację światło do Niemiec przetransportowane będzie w sobotę 12 grudnia 2020 roku, a w 3.niedzielę Adwentu, 13 grudnia 2020 roku, zostanie przekazane dalej. „Betlejemskie Światło Pokoju” do Polski pierwszy raz dotarło 30 lat temu w 1990 roku. Do Skawiny Światełko za pośrednictwem Zuchów, Harcerek i Harcerzy „Czerwonego Maka” przybyło po raz 27-ty. Życzenia dla Mieszkańców MiG Skawina: Złocistą Gwiazdkę przed Świętami przyjmijcie prosimy z życzeniami: Niech szczęście w Waszych domach zagości, niech ten czas Będzie pełen radości. Aby wszystkie dni w Nowym Roku 2021 były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór.                                                                     Zuchy, Harcerki, Harcerze,  Instruktorzy i Seniorzy.                   Ppłk prof. Wojciech Narębski ostatni w Polsce żołnierz 22 Kampanii Zaopatrywania Artylerii 2 Korpusu Polskiego armii gen. Władysława Andersa. Uczestnik bitwy o Monte Cassino, “towarzysz broni” szeregowego Misia Wojtka.  


 • Betlejemskie Światełko Pokoju 2019

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2019

  Betlejemskie Światełko Pokoju


 • Betlejemskie Światełko Pokoju 2018

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2018

  Betlejemskie Światełko Pokoju


 • Betlejemskie Światełko Pokoju 2017

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2017

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2017


 • Betlejemskie Światełko Pokoju 2016

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2016

  Betlejemskie Światełko Pokoju 2016 Dwunastoletnia Melanie Walterer z Klam (powiat Perg w Górnej Austrii) w tym roku zapaliła Światełko Pokoju w Grocie Narodzin w Betlejem w niedzielę 20 listopada. Ten  Bożonarodzeniowy zwyczaj rozprowadzania Światełka w całej Austrii, a także wielu innych krajach europejskich, w tym roku obchodzi 30-lecie.


 • Światełko w Skawinie

  Światełko w Skawinie

  Krótki materiał wideo z Wigilijnego Spotkania Mieszkańców, które odbyło się na skawińskim Rynku w niedzielę, 20 grudnia…. Posted by Centrum Kultury i Sportu w Skawinie on 21 grudnia 2015


 • Betlejemskie Światło Pokoju 2015

  Betlejemskie Światło Pokoju 2015